Warning: getimagesize(http://www.zvuk2012.cz/wp-content/uploads/vlastimil-nejedlik/Švehlíková_Lenka.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.zvuk2012.cz/www/wp-content/themes/zvuk2012/single-kandidati.php on line 10
Mgr. Lenka Švehlíková

Mgr. Lenka Švehlíková

Číslo na kandidátní listině:
14
Okres:
Neradice 2270, Uherský Brod
Současné zaměstnání:
Učitelka ZŠ
Osobní prohlášení:
Narodila se 24.12.1960 v Uh. Hradišti, její trvalým domovem je téměř nepřetržitě Uh. Brod. Po maturitě na místním Gymnáziu J. A. Komenského v r. 1979 vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, učitelské studium obor Čeština – Angličtina. Hned po ukončení nastoupila jako učitelka na své první a zároveň jediné působiště – Základní školu Jos. Bublíka v Bánově. Kromě obou vystudovaných předmětů vyučuje i další, především hudební výchovu, a bezmála 30 let nacvičuje oblíbené předtančení na tradiční školní ples.

Lenka Švehlíková vyrůstala v rodině obklopená láskou a péčí spolu se 2 sourozenci a díky své babičce a rodičům byla „poznamenána“ hudbou a především jejich aktivní činností ve folklórním dění. Babička – vyšívačka a sběratelka lid. slovesnosti, rodiče Eliška a Horymír Sušilovi – tanečnice a dlouholetá vedoucí Olšavěnky, skvělý muzikant, upravovatel a ač původně zvěrolékař, v důchodu i hudební pedagog, ti všichni způsobili, že její celoživotní láskou se stala lidová písnička. Nejprve v gymnaziálním souboru Jakub a pak víc než 35 let v brodském souboru Olšava, jehož je řadu let také vedoucí a choreografkou. Je také členkou souboru Oldšava, jehož tanečníci po pauze aktivně navázali na svá léta v Olšavě.

Folklorní soubor je koníček velmi náročný na čas, ale i tak není jedinou zálibou. Zastává názor na správné využití volného času a aktivní odpočinek a má ráda lyžování, kolo, knížky, historii, cestování, ruční práce, hudbu aktivně i pasívně, pěstování květin, práci na zahradě. Mimo to všechno si nejvíce váží každého společného času stráveného se svými dvěma vnoučky.
Motto:
Chceme-li něco zlepšit či změnit, měli bychom začít u sebe, nejlépe hned.