Warning: getimagesize(http://www.zvuk2012.cz/wp-content/uploads/automaticky-vytvoreny-koncept/8537_Jandásková_Jitka.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.zvuk2012.cz/www/wp-content/themes/zvuk2012/single-kandidati.php on line 10
Mgr. Eva Jandásková

Mgr. Eva Jandásková

Číslo na kandidátní listině:
3
Okres:
Květná 1847, Uherský Brod
Současné zaměstnání:
Ředitelka ZŠ Nezdenice
Osobní prohlášení:
Po základní škole vystudovala SPŠ v Uherském Hradišti, poté pedagogickou fakultu UJEP v Brně, později absolvovala na UK FF studium pro výchovné poradce. Učila na více školách, nejdéle na ZŠ Na Výsluní. Působila jako lektorka celoživotního vzdělávání a okresní metodička. Šestým rokem zastává funkci ředitelky ZŠ a MŠ Nezdenice.

Je vdaná, užívá si radosti s čtyřletým vnoučkem. Váží si pěkných vztahů v rodině i mezi přáteli.

Ve své profesi uplatňuje různé alternativní směry, jejich prostřednictvím se snaží u žáků rozvíjet především tvořivost, kladný vztah k sebevzdělávání a k sobě samému. Velký důraz klade na význam demokracie a svobody, poukazuje na nebezpečí lhostejnosti a jejích důsledků.

Zajímá se o dění v obci, osm let pracovala v kulturní komisi. Od roku 1989 je členkou Sdružení výtvarných umělců MSP, pravidelně svá díla vystavuje. Zabývá se kresbou, malbou, kombinovanou technikou i koláží. Lásku k malování v ní probudil její dědeček, uherskobrodský rodák a lidový malíř Josef Flekáč a strýc Josef Herčík, u kterého vždy obdivovala rytecké umění a učila se techniku kresby.

Ve volném čase se ráda projede na kole, v zimě lyžuje. Neodmyslitelnou součástí jejího života jsou knihy. Obdivuje mnohostrannost osobnosti Komenského, hloubku a aktuálnost jeho myšlenek:

"Každé naše jednání by mělo sloužit nejen vlastnímu prospěchu, ale i prospěchu jiných."

Proč se rozhodla kandidovat za hnutí Zvuk?

Mrzí ji, že některým zastupitelům nejde o optimální řešení věcí, přičemž zazní i konstruktivní kritika, ale o to, aby prosadili svůj názor. Je přesvědčena, že zastupitelé by měli být čestní lidé, kteří chtějí vzájemně spolupracovat ve prospěch svého města. Pouze vysoce morální osobnosti by mohly změnit nešvary jak v komunální, tak i v parlamentní politice. Znepokojuje ji směřování naší politiky doleva a to, jak je lidská paměť krátkodobá. Nechce jen mlčky přihlížet tomu, co se děje.
Motto:
"Každé naše jednání by mělo sloužit nejen vlastnímu prospěchu, ale i prospěchu jiných."