Warning: getimagesize(http://www.zvuk2012.cz/wp-content/uploads/vlastimil-nejedlik/Švehlík_Roman.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.zvuk2012.cz/www/wp-content/themes/zvuk2012/single-kandidati.php on line 10
Mgr. Roman Švehlík

Mgr. Roman Švehlík

Číslo na kandidátní listině:
4
Okres:
Hradišťská 217, Uherský Brod
Současné zaměstnání:
učitel ZUŠ
Osobní prohlášení:
Městu Uherský Brod slouží od roku 1986, kdy pomáhal při obnově loutkového divadla v novém Domě kultury. Vystudovaný divadelní vědec v sobě již více než dvacet let spojuje práci učitele literárně-dramatického oboru ZUŠ a režiséra a principála Divadla Brod. Spolek Divadlo Brod se stal respektovaným souborem v celé České republice a je uznávaný i na Slovensku.

Role kultury a umění je podle něj ve společnosti nenahraditelná. Kultura v jistém smyslu dokáže stmelit společnost a dát jí pocit sounáležitosti a spoluodpovědnosti. Současná politická reprezentace města degradovala kulturu na primitivní frašku předváděnou každý měsíc v Domě kultury, na bujarou mnohohlavou bezplatnou zábavu bez tradic na náměstí, na nesmyslná sochařská sympozia, jejichž výtvory bez hlubšího smyslu zapleňují veřejný prostor. Vrcholem úpadku politické garnitury je neúcta ke spolkům, tedy k lidem, kteří pro město a druhé občany pracují bez nároku na finanční náhradu.

Návrat k normálu budu trvat dlouho. Proto je nutné podporovat rodinu, spolky, společné tradice, zvyky i historii. Jedinečnost Uherského Brodu se projeví v jednotlivcích, kteří budou vědět, že město je prostor, se kterým se ztotožní. Podporujme sebevědomého občana, který je otevřený ke všem výzvám vytáhnout město Komenského z kulturního vakua.
Volební kredo:
,,Návrat k občanské společnosti!
Podporu spolkům!"